Zalety stosowania kubeczka menstruacyjnego

Chyba każda z kobiet zgodzi się, że w każdym miesiącu wypada nieco trudny czas. Jedna dziewczyna przejdzie to lepiej, inna gorzej, niemniej każda potrzebuje małego wsparcia podczas miesiączki. Pomocne są na przykład specjalne kubeczki menstruacyjne przeznaczone do zbierania krwi. Ich zadaniem jest ochrona przed zabrudzeniem bielizny. Szczególnie jest to doskonały ratunek w momencie, kiedy kobieta cierpi na dość obfite krwawienie. Kubeczek menstruacyjny jest także ekologicznym wyborem w przeciwieństwie do pozostałych akcesoriów higieny intymnej, jak podpaski lub tampony.

Co to jest kubeczek menstruacyjny i w jaki sposób on działa?

Jak już wspomnieliśmy, kubeczki menstruacyjne są doskonałą alternatywną do tradycyjnych środków higieny. Do ich zadań należy wyłapywanie krwi. Ich aplikacja jest bardzo prosta, a odpowiednio dobrane w ogóle nie powodują dyskomfortu. Możesz dzięki nim cieszyć się wygodą, a zarazem unikniesz zabrudzenia bielizny czy spodni. Ze względu na materiał wykorzystany w ich budowie, kubeczki menstruacyjne dopasowują się do ciała, są łatwe w aplikacji, a także ich wyjmowanie nie powinno sprawić Ci najmniejszych problemów.

W jaki sposób działa tego rodzaju środek higieniczny? Bardzo prosto. Ma on kształt kubeczka, w którym zbierana jest krew menstruacyjna. Po jego zapełnieniu się, wystarczy go wyjąć i bardzo dokładnie umyć. Ze względu na materiał, z jakiego został wykonany, można go używać wielokrotnie. Jest to więc akcesorium wygodne w użytkowaniu, a zarazem przyjazne dla środowiska – inwestując w tego rodzaju produkt, nie musisz go wyrzucać do kosza, a co za tym idzie – nie zaśmiecasz środowiska.

Dlaczego warto stosować kubeczki menstruacyjne?

Tradycyjne środki higieny mogą między innymi wysuszać pochwę, powodując tym samym dyskomfort. Kubeczek menstruacyjny zbiera jedynie krew, pozostawiając naturalne nawilżenie pochwy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, i warto to podkreślić, stosowanie tego rodzaju produktu jest przyjazne dla środowiska. Tradycyjne środki higieny po ich zużyciu, wyrzucasz do kosza. Kubeczek menstruacyjny jest wielokrotnego użytku, zamiast go wyrzucać, wystarczy go porządnie umyć i możliwa jest jego ponowna aplikacja. Stosując ten środek higieny, nie zaśmiecasz więc środowiska!

Stosowanie kubeczków menstruacyjnych wiąże się także z niebotycznie większymi oszczędnościami. Tradycyjne środki higieny są bowiem dość drogie, z kolei proponowany kubeczek kupujesz raz i starcza na wiele długich lat. Wiele z nich starcza nawet na 15 lat użytkowania! Dzięki nim możesz zapomnieć o wstydliwych plamach na spodniach. Kubeczki menstruacyjne cechują się dużą szczelnością, dzięki czemu nie ma możliwości by krew wypłynęła poza ich obręb. Ponadto jedna ich aplikacja starcza na długi czas.

Kubeczki menstruacyjne w sklepie Miniwaste

W naszym sklepie proponujemy bogatą kolekcję tego rodzaju środków higieny. Znajdziesz tutaj kubeczki menstruacyjne w różnych rozmiarach, dzięki czemu z całą pewnością znajdziesz taki, który będzie idealnie pasował do Twoich potrzeb. Nie tylko zapewniają one wygodę, ale są również bardzo łatwe w aplikowaniu. Nawet nowa ich użytkowniczka poradzi sobie z ich założeniem podczas trudnych dni w miesiącu.

Zaletą produktów z naszego sklepu jest to, że doskonale się one osadzają w pochwie, nie musisz się więc bać, że wypadną podczas ruchu. Możesz podejmować się bez strachu każdej aktywności fizycznej, stosując tego rodzaju środki higieniczne. Co więcej, proponujemy je w niezwykle atrakcyjnych cenach, zachęcamy więc już teraz do sprawdzenia oferty sklepu Miniwaste.

W jaki sposób zaaplikować kubeczek menstruacyjny?

Jest to bardzo proste! W pierwszym kroku trzeba go ścisnąć, tak aby ścianki wnętrza się ze sobą stykały. Następnie trzeba go złożyć, tak aby stykały się ze sobą zewnętrzne ścianki. W ten sposób złożony kubeczek trzeba wsunąć w pochwę, a następnie go puścić. Powróci on do swojego pierwotnego kształtu, uniemożliwiając tym samym wypływanie krwi miesiączkowej. Dzięki temu nie musisz się bać “wypadku” w postaci wstydliwych plam na bieliźnie czy spodniach.

1 thought on “Zalety stosowania kubeczka menstruacyjnego”

  1. Dla mnie kubeczki menstruacyjne to duże odkrycie, z początku sceptycznie podchodziłam do nich, ale przyjaciółka mnie namówiła i od pierwszego użycia jestem zachwycona. Powinny być rozdawane w szkołach podstawowych lub chociaż w średnich. Dziewczyny przestałyby krępować się na lekcjach wfu, że podczas fikołków coś się może wydarzyć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart