szampon w kostce

Szampon w kostce, co to jest?

Szampon w kostce, co to jest?

To rodzaj szamponu w postaci stałej. Konsystencją przypomina kostkę mydła. Nie należy go jednak mylić z mydłem.

Włosy, które zostały umyte mydłem, są sztywne, bez połysku i do przywrócenia właściwego PH wymagane jest zastosowanie octowej płukanki.

Po użyciu szamponu w kostce, efekt na głowie jest zupełnie inny niż po umyciu włosów mydłem. Szampon w kostce ma takie właściwości jak szampon w płynie, ale jest jego skoncentrowaną i ekologiczną postacią. Taki szampon bardzo dobrze się pieni, doskonale oczyszcza włosy i skórę głowy. 
Szampony w kostce, szczególnie te produkowane przez niewielkie manufaktury mają dobry, naturalny skład, nie zawierają SLS-ów i konserwantów. 

Na rynku jest wiele rodzajów szamponów. Znajdziemy szampony do każdego rodzaju włosów, np. suchych, cienkich, przetłuszczających się, kręconych, blond.

szampon w kostce

Zalety szamponów w kostce

  • Ekologia – szampon w kostce jest bardziej ekologiczny niż szampon w butelce ponieważ nie wymaga użycia plastikowych opakowań.
  • Wydajność – szampon w kostce jest bardziej wydajny niż szampon w butelce.
  • Łatwość użycia – szampon w kostce jest łatwy w użyciu.
  • Odporność na zepsucie. 
  • Wygodne w podróżowaniu – szampon w kostce jest doskonałym rozwiązaniem dla osób podróżujących, nie wymaga dodatkowych opakowań, jest łatwy do przenoszenia, jest niewielkich rozmiarów, można zabrać go do bagażu podręcznego, nie rozleje się na ubrania, jak to czasem dzieje się z szamponami w płynie.

Szampony w kostce z roku na rok zyskują na popularności. Konsumenci zaczynają szukać bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska stylu życia zgodnego z zasadą zero waste. Szampony nie są pakowane w plastik, a w papier, często pochodzący z recyklingu.

Jeśli chcesz spróbować szamponu w kostce, który jest bardziej ekologiczny i wydajny niż szampon w butelce, wypróbuj któryś z szamponów dostępnych w naszym sklepie. Szampony, które mamy u siebie w sklepie są wykonane z najlepszych, naturalnych składników i są delikatne dla skóry głowy i włosów. Nie zawierają szkodliwych detergentów ani plastikowych opakowań, więc są dobrym wyborem dla osób, które dbają o środowisko. Sprawdź naszą ofertę szamponów w kostce i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Z nami zadbasz o swoje włosy i środowisko.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, jaki szampon wybrać, w jaki sposób go używać napisz do nas TU lub opisz swój problem w komentarzu do tego wpisu.  Bardzo chętnie pomożemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart