Kompostowalne myjki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  • Konopna myjka ze sznurka Miniwaste | wykonana ręcznie
  • Naturalna kompostowalna gąbka roślinna If You Care
  • Naturalna kompostowalna wielorazowa ścierka | 5 szt. If You Care
  • Naturalna gąbka roślinna do mycia naczyń, Luffa, NAIKED

To doskonała alternatywa dla konwencjonalnych gąbek z tworzywa sztucznego. Pomogą nie tylko zadbać o środowisko, ale i o naszą skórę. Nasza skóra kocha kontakt z materiałami naturalnymi, ekologicznymi, nie alergizującymi, pozbawionymi sztucznych barwników, a takie właśnie są nasze myjki. Obecnie wraca się do stosowania lnianych bandaży ze względu na bakteriobójcze właściwości lnu. Co prawda lniana myjka nie służy do tego, ale z pewnością będzie miała dobry wpływ na naszą skórę.

Myjki wykonane z naturalnych materiałów to nie tylko wyraz dbałości o naszą planetę, ale też o domowe finanse. Myjki lniane i konopne zrobione zostały z nadzwyczajnie mocnych włókien pozyskiwanych z lnu i konopi, będą służyły miesiącami.

Myjka z konopi

Pozyskane z konopi siewnej włókna są niezwykle wytrzymałe. Skoro tak długo były wykorzystywane do olinowania wszystkich okrętów, bo aż do końca XIX w, to z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako myjki w naszych gospodarstwach domowych. Myjka konopna świetnie sprawdzi się w kuchni zastępując plastikowe gąbki, które kumulują bakterie. Myjkę można w wygodny sposób odkazić wygotowując ją. Bez obaw, że się rozciągnie czy po prostu zniszczy.

Myjka z lnu

Lniana myjka doskonale sprawdzi się jako czyścik do naczyń. Jej ścisły ścieg ułatwi utrzymanie się detergentu na jej powierzchni. Dokładnie domyje delikatniejsze powierzchnie jak szklanki, czy filiżanki z aplikacją, które nie lubią ostrego szorowania. W trakcie użytkowania lniana myjka stanie się jeszcze bardziej ścisła, mięsista i tym samym wygodniejsza do nabierania środka myjącego jak płyn do naczyń czy garmydło. Dla osób borykających się z sucha skórą po każdym myciu naczyń myjka lniana będzie błogosławieństwem, len nie uczula a w wielu przypadkach detergenty będą niepotrzebne.

Myjki są na tyle uniwersalne, że mogą też służyć jako ściereczka do wycierania blatów, czyszczenia armatury, sprzętów agd. Z Fenomenalnym musem czyszczącym stworzą super duet w utrzymaniu czystości w naszym domu. Nie będą rysowały powierzchni choć pomogą ja dobrze wyczyścić.

Każda myjka posiada specjalne pętelki, uszy do zawieszenia. Ułatwia to ich suszenie. Myjki suszymy zawieszając je w przewiewnym miejscu właśnie za te uchy.

Aby utrzymać myjki higieniczne wystarczy je zagotować lub wrzucić do zmywarki. Można to powtarzać wielokrotnie.

Po zakończeniu użytkowania myjki można wyrzucić do kompostownika, ponieważ są w pełni biodegradowalne.

Shopping Cart