Bambusowe szczoteczki do zębów i języka

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Jaki rodzaj szczoteczki do zębów wybrać?

Szczoteczki manualne pomimo swojej prostoty są skuteczne w walce z płytką nazębną i przebarwieniami. Jednak, aby zachować zdrowy i piękny uśmiech dobrze, aby szczoteczka odpowiadała potrzebom jej użytkownika. Przy doborze odpowiedniej dla siebie szczoteczki warto wziąć pod uwagę jej właściwości jak różne rodzaje włosia:

  • miękkie włosie szczoteczki do zębów – będzie odpowiednie dla dzieci i osób zmagających się z nadwrażliwością zębów czy problemami z dziąsłami. Będzie też dobre dla tych, którzy są po zabiegach chirurgicznych jamy ustnej.
  • średnia twardość szczoteczki do zębów – to najbardziej uniwersalna twardość włosia. Pozwoli na oczyszczenie płytki nazębnej, a jednocześnie nie podrażni dziąseł. Doskonale sprawdzi się dla tych, którzy nie borykają się z nadwrażliwością zębów lub innymi problemami jamy ustnej.
  • twarde włosie szczoteczki do zębów – przeznaczone dla tych, którzy potrzebują większego efektu ścieralnego ze względu na problem z odkładającym się osadem i nadmiernie tworzącą się płytką nazębną. Przeznaczona dla osób palących, pijących duże ilości kawy i herbaty. Jest skutecznym ścierniwem, ale pamiętać należy, że nie zawsze aż takie jest potrzebne, poza tym podrażnia dziąsła.
Jak często wymieniać szczoteczkę?

Stomatolodzy są zgodni co do tego, że wymiana szczoteczki do zębów powinna odbywać się raz na dwa-trzy miesiące. Jest to konieczne ponieważ na szczoteczce gromadzą się bakterie. Poza tym włosie szczoteczki z czasem zużywa się i traci swoje właściwości. Zniekształcone włosie nie tylko coraz gorzej oczyszcza powierzchnię zębów i przestrzenie międzyzębowe, ale też może prowadzić do bolesnego krwawienia dziąseł.

Zbyt rzadko wymieniana szczoteczka zamiast przyczyniać się do zachowania higieny jamy ustnej może stać się źródłem poważnego zakażenia lub odkładającej się płytki nazębnej i powstawania ubytków.

Szczoteczki dla dzieci należy wymieniać jeszcze częściej.

Szacuje się, że człowiek przeciętnie w ciągu swojego życia zużywa około 300 szczoteczek. Aby nie generować wielkich ilości plastiku, który nie podlega recyklingowi, warto rozważyć korzystanie ze szczoteczek do zębów z bambusa. To biodegradowalny, szybko odnawialny materiał, który jest też dla nas zdrowszy niż plastik.

Czy rodzaj włosia ma znaczenie?

Obecnie najpopularniejsze jest włosie syntetyczne, najczęściej z nylonu. Jednak nie każdy nylon jest dla ludzi zdrowy. W szczoteczkach bambusowych, które są w naszej ofercie, włosie pozyskane jest z oleju rycynowego, który przerabiany jest na bio-nylon, nie zawiera BPA i ropy naftowej.

Jak dbać o bambusową szczoteczkę do zębów?

Jak każdą szczoteczkę i tą z bambusa należy odstawić tak by miała szansę wyschnąć. Wilgoć sprzyja namnażaniu się bakterii. Najlepiej odłożyć szczoteczkę w przewiewnym miejscu, na “stojąco”, w kubeczku na szczoteczki lub w specjalny stojak.

Gdzie wyrzucić bambusową szczoteczkę?

Bambusowa szczoteczka do zębów to produkt wykonany z naturalnego surowca. Dlatego część wykonaną z bambusa możemy wyrzucić do kompostownika lub pojemnika na bioodpady. Natomiast główkę szczoteczki należy umieścić w koszu na odpady zmieszane.

Shopping Cart