jak-zerwac-z-plastikiem

“Jak zerwać z plastikiem”

“Jak zerwać z plastikiem. Zmień świat na lepsze, rezygnując z plastiku krok po kroku” autorstwa Willa McCalluma to przyjemna w odbiorze książka, która w przystępny sposób przedstawia problem zalewającego naszą planetę plastiku. To także zbiór podpowiedzi, jak sam podtytuł mówi, jak krok po kroku zrezygnować z plastiku w życiu codziennym.

ksiazka-jak-zerwac-z-plastikiemTo co daje nam ta książka, oddaje najlepiej zdanie w niej umieszczone, choć pełno w niej mądrości płynącej z prostoty przekazu, “Uzbrojony w wiedzę o szkodliwości plastiku możesz przejść do konkretów”.

Konkrety te wymienione są w książce w przejrzysty sposób, podzielony na rozdziały mówiące jak możemy ograniczyć zużycie plastiku. Najpierw refleksyjnie oceniając ile jest go w poszczególnych pomieszczeniach naszego domu. Następnie stopniowo redukując plastik w tych pomieszczeniach, nabywając nowe nawyki zakupowe.  By na koniec przenieść to wszystko w miejsce naszej pracy.

Autor zachęca do  rezygnacji z plastiku etapowo. Tak, by nie pogrążyć się w stosie postanowień i restrykcji.  Pogłębiających jedynie naszą frustrację i wywoływały uczucie porażki, a sam cel niemożliwy do osiągnięcia.  Bo jak pokazuje ta książka cel jest osiągalny, jeśli tylko do jego realizacji podejdziemy stopniowo, konsekwentnie i z rozmysłem.

Książkę polecam wszystkim, od początkujących wrażliwców na ekologię, po zaawansowanych adeptów sztuki życia bez plastiku. Każdy znajdzie w niej nowe inspiracje jak zerwać z plastikiem, które może poddać rozważeniu. 

To, co ja lubię w tej książce to liczne fakty na temat zanieczyszczenia środowiska plastikiem, poparte liczbami, wywiadami z działaczami w tej dziedzinie, opisy prawdziwych miejsc i zdarzeń, a nie bajania szalonego ekologa. Inspirująca i szokująca zarazem książka dla każdego. Zdecydowanie polecam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart