kubeczek-menstruacyjny

Jak składać kubeczek menstruacyjny

Kubeczki menstruacyjne są wielokrotnego użytku, zapewniają ochronę podczas miesiączki. Są bezpiecznie dla zdrowia, nie podrażniają, nie wysuszają śluzówki i nie zmieniają ph pochwy. Stosowanie kubeczka menstruacyjnego to niezwykle ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, jednego kubeczka możemy używać nawet 10 lat. Odpowiednio dobrany kubeczek menstruacyjny jest niewyczuwalny, zapewnia komfort podczas menstruacji. W zależności od intensywności miesiączki można go opróżniać nawet raz na 12 h.

Zdarza się, że po zakupie kubeczka menstruacyjnego pełne nadziei, że to koniec z jednorazówkami napotykamy problem z jego włożeniem lub tym, że nie chce się otworzyć. Dlatego dobrze jest potrenować jego wkładania i wyciąganie jeszcze przed miesiączką. Kubeczek w przeciwieństwie do tamponów można wkładać do pochwy nawet, jeśli nie występuje menstruacja, gdyż nie wysusza śluzówki.

Przed pierwszą aplikacją kubeczka warto też poznać techniki jego składania. W ten sposób unikniemy problemów z jego włożeniem i otwarciem się wewnątrz pochwy.

Na szczęście jest dużo przeróżnych technik składania kubeczków menstruacyjnych. Ulubiony sposób koleżanki, może nie być Twoim ulubionym, ponieważ różnimy się budową narządów płciowych. Możemy mieć różną długość, szerokość, elastyczność, czy kąt nachylenia pochwy.

Użytkowanie kubeczka menstruacyjnego na początku może wydawać się trudne i stresujące. Warto dać sobie czas i się nie poddawać. Większość kobiet jest zadowolona i po zastosowaniu kubeczka menstruacyjnego nie wyobraża sobie innej metody zabezpieczenia podczas menstruacji.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka przykładowych technik, mamy nadzieję, że znajdziecie swoją ulubioną i stosowanie kubeczka będzie dla Was przyjemnością. Do zdjęć wykorzystany został kubeczek Perfect Cup rozmiar M.

Złożenie typu C

Palcem wskazującym przytrzymaj kubeczek menstruacyjny w górnej części, a następnie zegnij go na pół.
Jest to jedna z łatwiejszych technik składania, ale ze względu na dużą szerokość po złożeniu, może powodować problemy podczas wkładania.

Złożenie typu S

Przytrzymaj kubeczek menstruacyjny dwoma rękoma, tak aby utworzył linię prostą. Następnie przy pomocy kciuków i palców wskazujących przytrzymaj w jednej trzeciej szerokości kubeczka i popchnij w przeciwnym kierunku, do momentu aż brzegi połączą się ze środkiem.

Złożenie w siódemkę

Zaczynamy tak jak w poprzedniej technice. Przytrzymaj kubeczek menstruacyjny dwoma rękoma, tak aby utworzył linię prostą. Następnie pociągnij jeden róg do połowy długości kubeczka. Ta metoda jest jedną z najczęściej wybieranych, szczególnie przez osoby, które są początkujące w stosowaniu kubeczka menstruacyjnego.

Złożenie typu E

Palcem wskazującym i kciukiem jednej ręki ściśnij krawędzie kubeczka menstruacyjnego, aż zetknął się ze sobą. Drugą ręką przyciągnij przeciwległe krawędzie do tej ściśniętej, aby powstało coś na kształt grzybka. Następnie Brzegi grzybka złóż do ściśniętej strony.

Złożenie typu muszelka

Wskazującym palcem jednej ręki popchnij środkową część kubeczka menstruacyjnego do środka, w stronę jego podstawy. Następnie palcem wskazującym i kciukiem drugiej ręki ściśnij brzegi kubeczka aż do momentu zetknięcia się.
Technika ta sprawdzi się u osób, dla których poprzednie metody złożenia kubeczka menstruacyjnego były zbyt szerokie. Złożenie typu muszelka powoduje, że kubeczek menstruacyjny ma małą średnicę i łatwiej go zaaplikować.

Złożenie typu origami

Przytrzymaj kciukiem środek kubeczka menstruacyjnego. Jedną krawędź zegnij w kierunku podstawy kubeczka po przeciwległej stronie, a następnie z drugą zrób to samo.
Ta metoda tak samo jak poprzednia powoduje, że kubeczek ma małą średnicę. Kubeczek menstruacyjny łatwiej w ten sposób zaaplikować i po włożeniu szybko się otworzy.

1 thought on “Jak składać kubeczek menstruacyjny”

  1. Pingback: Zalety stosowania kubeczka menstruacyjnego • MiniWaste

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart