Kobieta goli nogi metalową maszynką

Golenie na mokro. Porady dla Początkujących

Zaczynasz swoją przygodę z goleniem na mokro? To świetnie! Ta tradycyjna metoda golenia może dostarczyć nie tylko gładkiego efektu, ale także satysfakcji z rytuału pielęgnacyjnego. Jednak na początek przyda się kilka porad, które pomogą Ci oswoić się z tą sztuką. Dlatego dziś podzielę się z Tobą wskazówkami, dla łatwiejszej orientacji pogrupowanymi tematycznie.

Maszynki do golenia: 

  • Na początek warto wybierać maszynki z mocnym, zamkniętym grzebieniem. Dzięki temu zminimalizujesz ilość błędów i szybko opanujesz technikę. Maszynki z otwartym grzebieniem świetnie sprawdzają się przy dłuższym owłosieniu, ale wymagają większej wprawy. Dla początkujących oraz osób, które golą się regularnie zupełnie wystarczająca, ba nawet satysfakcjonująca będzie metalowa maszynka BamBaw.
  • Pamiętaj, że cena maszynki nie zawsze idzie w parze z jakością golenia. Najważniejsza jest Twoja technika. 
  • Agresywność maszynki wynika z otwartego grzebienia i powierzchni styku ze skórą, więc nie naciskaj maszynką zbyt mocno. Ostrze powinno mieć nachylenie około 30-45 stopni, a golenie powinno odbywać się w kierunku wzrostu włosów. 
metalowa maszynka na żyletki
Opinia o maszynce do golenia BamBaw

Żyletki: 

Testuj różne żyletki i daj im czas. Twoja technika będzie się rozwijać, a preferencje mogą się zmieniać. Niektóre żyletki po jakimś czasie mogą wrócić do łask.  Żeby nie zrazić się do golenia maszynką na żyletki zacznij od marki BamBaw, stosunek jakości do ceny jest bardzo przyzwoity. Żyletki są ostre i wystarczają spokojnie na 3-4 razy golenia. Zależy oczywiście od zarostu, jego długości, gęstości i tego jaki jest twardy.

Kremy i mydła: 

Jeśli jesteś początkująca, zacznij od kremu do golenia, jeśli zależy Ci na ekologii to wybierz krem w kostce a nie spray. Mydło daje jeszcze lepszy efekt, ale wymaga praktyki. Do wytworzenia piany użyj tygielka, choć można też rozrobić krem bezpośrednio na skórze.  Nie przejmuje się, nie jest to trudne, wymaga tylko praktyki. Jeśli chcesz zobaczyć jak ubić pianę z mydła do golenia to obejrzyj filmik na naszym Instagramie, który jest poniżej.

Nie wyrzucaj wyschniętego kremu – można go nadal używać. Pamiętaj o filmie, który pomoże Ci opanować sztukę wytwarzania odpowiedniej piany

 
Wyświetl ten post na Instagramie
 

Post udostępniony przez Zero Waste Sklep (@_miniwaste.pl)

Pędzle do golenia: 

Włosie borsuka to najlepszy wybór dla pędzla do golenia, tak mówią praktycy. Wytwarzasz nim najlepszą pianę. Włosie knura jest sztywniejsze. Pędzle z obu tych materiałów niestety nie są  wegańskie, więc jeśli zależy Ci na tym, wybierz pędzel z włosiem syntetycznym. I tu marka BamBaw przychodzi z pomocą oferując pędzel z włosiem nylonowym. 

Włosie o wysokiej gęstości w pędzlach marki Bambaw wykonane jest z nylonu, zostało specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić doskonałą pianę.

Poza aspektem bezpieczeństwa dla zwierząt, włosie Bambaw charakteryzuje się brakiem zapachu, szybszym schnięciem oraz nie wypadającymi włosami. Miękkość nylonowego włosia ma na celu stworzenie doskonałej piany, jednocześnie unikając podrażnienia skóry. To istotne, zwłaszcza w porównaniu z włosiem borsuka, które często jest uznawane za zbyt miękkie, lub włosiem dzika, znacznie twardszym dla skóry, co może prowadzić do podrażnień.

Po goleniu: 

Woda po goleniu z alkoholem dezynfekuje, zamyka pory i ma wyrazisty zapach. Nie myl jej z wodą kolońską. Balsam po goleniu i olejek nie zawierają alkoholu, odżywiają i łagodzą skórę, zwłaszcza przy jej suchej kondycji.

Zatniesz się: 

To możliwe, zwłaszcza na początku. Nie poddawaj się. Użyj zwilżonego ałunu. Ma działanie antyseptyczne, zamyka rankę i zatrzymuje krwawienie. Zacięcia maszynką na żyletki nie są częstsze od zacięć innymi maszynkami. Składa się na to wiele warunków, w tym natknięcie się na krostkę lub zwyczajnie nieuwaga. Dlatego zwłaszcza na początku przygody z tradycyjnym goleniem warto robić to uważnie i spokojnie. Zobaczysz,  z czasem golenie będzie zajmowało coraz mniej czasu dając satysfakcję i bardzo dobry efekt. Nie ma co zrażać się ewentualnymi zacięciami.

Pielęgnacja skóry: Regularnie nawilżaj i odżywiaj skórę, zarówno rano, jak i wieczorem.

Złote rady na koniec: Jeśli któryś z kroków Ci nie wychodzi, zmieniaj tylko jedną rzecz naraz. To ułatwi rozwiązanie problemu. Przede wszystkim eksperymentuj, porównuj, pytaj.

Mam nadzieję, że te porady ułatwią Ci start w świecie golenia na mokro. Pamiętaj, że to sztuka, która rozwija się wraz z praktyką. Ciesz się rytuałem i daj sobie czas na perfekcję. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart